اخبار


مصاحبه با پروفسور گرجی

مصاحبه با پروفسور گرجی پیرامون دومین همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی و 6 بورس پژوهشی دانشگاه مونستر آلمان برای دانشجویان برتر

به گزارش وبدای دانشکده پزشکی، در اولین همایش التهاب سیستم عصبی که در سال  گذشته برگزار شد، دانشگاه مونستر آلمان به سه نفر از دانشجویانی که برترین مقالات دانشجویی را ارایه نمودند، بورسیه پژوهشی سه ماهه اهدا  کرد. بر همین اساس، در دومین همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی (28 الی 30 فروردین ماه سال 97) نیز به شش نفر از دانشجویانی که بهترین سخنرانی دانشجویی، پوستر و نقشه مفهومی را ارایه  نمایند، دوره های سه تا شش ماهه تحقیقاتی و آموزشی از طرف دانشگاه مونستر اختصاص  می یابد. 


 
در همین راستا پروفسور گرجی مدیر گروه دپارتمان علوم اعصاب دانشکده پزشکی مشهد و رئیس دومین همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی اظهار کرد: هیئت ژوری که وظیفه انتخاب دانشجویان برتر را بر عهده دارند از متخصصین آلمانی و ایرانی می باشند و بورسیه های دانشگاه مونستر علاوه بر هزینه بورسیه های  دانشجویی (گرنت های  تحقیقاتی) شامل هزینه ایاب ذهاب مهمانان و اساتید و ویزای سخنرانان خارجی نیز می باشد.


 
پروفسور گرجی افزود: با توجه به حمایت ریاست دانشگاه و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این پروژه، در نظر داریم تعاملات دو جانبه را با دانشگاه مونستر آلمان گسترش داده و با ایجاد مراکز تحقیقاتی، امکان کلیه فعالیت های آموزشی و پژوهشی به صورت بین المللی فراهم گردد و  امید است که دانشجویان جوان ایرانی سطح علمی تحقیقاتی خود را بتوانند به طراز بین المللی ارتقا دهند. وی در ادامه اظهار کرد دانشجویانی که درصدی از تحقیقات خود را انجام داده اند می توانند در صورت برگزیده شدن، ادامه تحقیقات خود را در دانشگاه مونستر تکمیل نمایند. 


 
پروفسور گرجی همچنین خاطر نشان  کرد: دومین همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی با همکاری دانشگاه مونستر و منطقه آمایشی 9 و دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه پزشکی و با هدف توسعه علوم اعصاب و ایجاد انگیزه برای دانشجویانی که تحقیقات خود را با اولویت علوم اعصاب انجام دهند برگزار می شود. وی در ادامه افزود: یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش، برگزاری فستیوال دانشجویی و تبادل علمی و فرهنگی بین اساتید و دانشجویان ایرانی، و اساتید و دانشجویان آلمانی خواهد بود که در قالب این همایش با فرهنگ غنی ایران آشنا می گردند.

0 نظر

پیام خود را ارسال فرمایید

مطمئن شوید فیلد های (*) دار تکمیل شود.

Confirmation Code